Başlangıç > 1 Mayıs 2007 Devlet Terörü, 1 Mayıs 2007 Haberleri > Hürriyet: 1 Mayıs Tokatçısını Komisyon Bulacak

Hürriyet: 1 Mayıs Tokatçısını Komisyon Bulacak

Hürriyet gazetesinin haberine göre İstanbul’da 1 Mayıs kutlamalarında çıkan olaylarda orantısız güç kullanan polisleri tespit etmek amacıyla İstanbul Valisi Muammer Güler’in talimatıyla, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde araştırma komisyonu kuruldu.

Vali Muammer Güler’in görevlendirdiği bir vali yardımcısının başında olduğu komisyonda, Emniyet Müdür Yardımcısı Cengiz Pınarbaşı ile birlikte 4 polis şefi bulunuyor. Komisyonun, televizyon ve gazetelere yansıyan görüntülerin yanı sıra, emniyetin kendi çektiği görüntüleri inceleyeceği bildirildi. Komisyonun öncelikle objektiflere yansıyan Taksim’de bir lokantada eşiyle yemek yiyen yazar ve siyasetçi Masis Kürkçügil’e tokat atılması, Ümraniye’de göstericilerin üzerine ateş açılması, bir göstericinin dipçikle dövülmesi olayına karışan polisleri belirlemeye çalışacağı kaydedildi. Komisyon ayrıca, yoğun gaz kullanan polisleri de tespit etmeye çalışacak. Bazı yetkililer, orantısız güç kullanan polislerin maskeli olmalarının tespit edilmeyi güçleştireceğini kaydetti.

Reklamlar
  1. 1 Ağustos 2007, 0:01

    Faşist polis ve diğer tüm burjuva partileri yöneticilerinin de istediği her şekilde bir direniş durumunu bastırmak. Bu tür davranışlar burjuva-demokrat geçinen ancak “demokrat” kelimesi ile birarada düşünülemeyecek derecede vahşileşerek asıl yüzünü, maskelerin ardında olsalar da, bizlere gösteren bu düzenin ne türden “birşey” olduğu gayet açık ve net.

  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: